İPTAL, İADE ve DEĞİŞİM KOŞULLARI

Siparişimi nasıl iptal edebilirim? 

Henüz kargolanmamış siparişinizi "Sipariş Takip" bölümünden iptal edebilirsiniz. Siparişiniz kargolandıktan sonra ürünü almaktan vazgeçerseniz, ürünü kargodan teslim almayınız. Dilerseniz 0 850 304 38 64 veya 0 531 555 29 29 müşteri hizmetleri numaramızı mesai saatleri içerisinde arayarak siparişinizi iptal edebilirsiniz.

 

Türkiye' deyim aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek isterseniz, teslim aldığını tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz. Abiye ve kişiye özel tasarım ürünlerde bu süre 24 saattir. 20TL altı ürünlerde değişim olmamaktadır. Kampanyalı ürünlerde ise sadece iade yapılmaktadır. (%50 sepetin yarısı, 1 alana 1 bedava, 3 al 2 öde vb.) 

Şal, eşarp, bone ve mayo ürünlerinde iade veya değişim yapılmamaktadır. Değişimi yapılmış olan ürünlerin iadesi yapılamamaktadır.

Kampanyalı ürünlerde değişim kargo ücerti (9.90TL) müşteriye aittir. 

İade edeceğiniz ürünün kutusu, faturası, etiketi, ambalajı ve varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır ve ürün tekrar satılabilirlik halini korumalıdır. (tadilat görmemiş, kullanılmamış, kirlenmemiş vb.) (385 Sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca, iade işlemlerinizin gerçekleşmesi için iade formu doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır.) 

 

Sitemize (www.bahyezen.com) üyeliğiniz ile giriş yapıp HESABIM butonundan iade taleplerim bölümüne girerek seçtiğiniz ürün veya ürünleri iadesini talep edebilirsiniz. 

 

Siparişinizde gelen PAKETİN üzerinde bulunan faturanın arka yüzünü doldurarak ürünleri faturanın tüm bölümleri ile birlikte tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. İadeler Sadece PTT Kargo ile kabul edilmektedir. 

 

İadenizi PTT KARGO ile göndermek için PTT kargo şubesine karşı ödemeli olarak göndermek istediğiniz ve 701934468 anlaşma kodumuzu söylemeniz yeterlidir. PTT Kargo firmasına her hangi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur. İade Adresi: İsmet Kaptan Mah. No.27/2 Şair Eşref Blv. Huzur işhanı K.5 Konak 35210 İZMİR 

 

İadenizi gönderdikten sonra, kargo firmasından alacağınız gönderi kodunuzu (kargo takip numaranız) lütfen saklayınız. Gerekli olması halinde sizden talep edilebilir. 

 

Ürün elimize ulaştıktan sonra iade/değişim işleminiz başlatılır ve 5 ile 14 gün içerisinde tamamlanır. Eğer ürün değişimi talep ettiyseniz ve ürün elimizde mevcut ise değişim işleminiz hemen başlatılır. Ürün elimizde mevcut değilse tarafınıza bilgi verilerek ücret iadesi yapılacaktır. 

 

Değişim işlemleri sadece Türkiye siparişlerinde geçerli olup, aynı tutarda ürün talep edebilirsiniz. Değişim işlemi gerçekleştirilmiş ürünün iadesi kabul edilmez.

  

Banka / Kredi Kartı ile yaptığınız siparişlerinizde ücret iadesi ödemeyi yaptığınız kartınıza yapılacaktır. Taksitli olarak yapılan alışverişler bizim tarafımızdan tek seferde hesabınıza iade edilir, ancak çalıştığınız banka size parayı taksitli olarak iade edebilir. Kapıda ödeme siparişlerinizde ise ücret iadesi için TR ile başlayan 26 Haneli IBAN numaranızı ve IBAN sahibinin adını ve soyadını iade talep formunda iletmeniz gerekmektedir. 

 

Tüm iade işlemlerinde kargo ücretleri tahsil edildikten sonra kalan tutar hesabınıza yatırılır.

 

IBAN numaramı nasıl öğrenirim? 

IBAN, banka hesabınıza ait olan ve TR ile başlayan 26 haneli numaradır. Bu numarayı hesap cüzdanınızdan, herhangi bir Bankamatikten ya da bankanızın çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

 

İade süresi kaç gündür?

Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek isterseniz, teslim adlığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz. (Abiye ve kişiye özel tasarım ürünlerde 24 saattir.)

 

Banka hesabım yok kapıda ödeme ile aldığım siparişin para iadesini nasıl alırım? 

Herhangi bir banka şubesinden kendinize hesap açtırabilirsiniz. İadelerinizi sadece banka IBAN numaranıza yatırabiliriz. 

 

İademi hangi adrese göndereceğim? 

İsmet Kaptan Mah. No.27/2 Şair Eşref Blv. Huzur işhanı K.5 Konak 35210 İZMİR 

  

Kredi kartı & Banka kartıma yapılan para iadesi hesabımda görünmüyor ne yapmalıyım? 

Bu durum bankanız ile ilgili bir durumdur. Bankanız hesap hareketlerine ya da işlem tarihine hemen yansıtmayabilir. Bir sonraki ay hesap hareketlerinizden ya da internet bankacılığından ilgili tutarı görebilirsiniz. Yine de görülemiyor ise konu ile ilgili kart sahibi, kartın bağlı olduğu bankanın çağrı merkezini arayarak takas birimi ile problemi çözebilir.

 

Yurt Dışından siparişimi nasıl iade edebilirim? 

Yurt dışından siparişlerde değişim işlemi yoktur.

Yurt dışından siparişlerde iade koşulları ise ;

- Ürünün hatalı veya defolu olması.

- Ürünün siparişte seçilen beden ve renkten farklı gönderilmesi.

- Ürünün siparişte seçilen üründen farklı bir modelde ürün olması.

Yukarıda ki koşulların gerçekleşmesi durumunda ürünü teslim aldığınız gün kargoya vererek geri gönderebilirsiniz. Kargo firmasında iade edilen ürünün açıklama kısmına (RETURN) yazmanız gereklidir. İadeniz tarafımıza ulaştıktan sonra kontrol edilecek ve onaylandıktan sonra ödeme işlemeni yaptığınız banka hesabınıza geri yatırılacaktır. 

İade Adresi: İsmet Kaptan Mah. No.27/2 Şair Eşref Blv. Huzur işhanı K.5 Konak 35210 İZMİR