Para Birimi : $ TL £
Türkçe İngilizce Arapça Fransızca
 

 


Kargo ve İade


 

KARGO ve TESLİMAT

 

► Tüm yurt içi siparişlerde ; Kapıda ödeme ile verilen tüm siparişlerde kargo ücretine ek olarak 4.95TL kargo firması tarafından tahsil edilen kapıda ödeme servis ücreti toplam sipariş tutarına eklenir. Kapıda ödeme ücreti ödememek için kredi kartı, veya havale ile sipariş verebilirsiniz. 

  • Tüm yurt içi sipariş değişim ve iadelerinde; Eğer var ise Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli 4.90TL  (Müşteri Tarafından Karşılanır) + Gidiş Kargo Bedeli 4.90TL (Müşteri Tarafından Karşılanır) + Geliş Kargo Bedeli 4.90TL (Müşteri Tarafından Karşılanır)

 

  • Örneğin 100TL Değerindeki bir ürün kapıda ödemeli olarak 104.90TL olarak size gönderilir. Müşteri ürünün iade veya değişimini istediği zaman 100TL ürün bedelinden 9.80TL Geliş ve Gidiş Kargo bedelleri düşer. Müşteriye 90.20TL para iadesi yapılır.  Kargo hizmet giderleri iade edilmez.  
  • Değişimlerde ise; değişim ürünü için müşteri 9.80TL (geliş ve gidiş) Kargo bedeli ve 4.90TL Kapıda ödeme hizmet bedeli ile birlikte toplam 14.70TL ödeme yapar. 

 

► Tüm yurt dışı siparişlerde ;  Standart Kargo ücreti 13€ Euro, (Toplam'da Tek Seferde 10 Adet Ürüne Kadar) Kargo ücretleri Ülkeye ve ürün adet veya ağırlığına göre farklılık göstermektedir. Yurt dışından siparişlerde kapıda ödeme hizmeti yoktur. Yurt dışı gönderilerinde ürün ile verilen bazı hediye ve promosyonlar ülkenizde gümrük vergisi ödememeniz için gönderilmemektedir. Bahyezen ücretsiz kargo kampanya süresini ve fiyatlarını dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar. 

 

► Yurt dışı siparişlerde iade veya değişim yoktur. Türkiye'ye iade veya değişim için geri göndermek istediğiniz siparişleriniz, Türkiye gümrük düzenlemeleri nedeniyle gümrük vergisine tabi olmaktadır ve bu nedenle yüklü gümrük vergisi bedelleri firmamız tarafından karşılanmaktadır. (Bahyezen.com tarafından kaynaklanan; yanlış beden, yanlış ürün vb. gönderilmesi gibi durumlarda tüm kargo ve gümrük bedelleri tarafımızdan karşılanarak para iadesi veya değişiminiz koşulsuz olarak yapılır. İade talebinin geçerli olabilmesi için kargoyu teslim aldığınız gün ile bir sonraki gün içinde tarafımıza bilgi vererek geri göndermeniz şarttır. Ürün tarafımıza geri ulaştıktan sonra ile ilgili kontrol işlemleri yetkili birim tarafından yapıldıktan sonra para iadesi veya ürün değişim talebiniz gerçekleştirilir.) 

Grev, lokavt, tabii afetler, ayaklanma, halk hareketleri, nükleer risk ve tehlike, savaş, istila, ihtilal, iç savaş, sabotaj ve yangın halleri gibi olağanüstü durumlarda, yetkili kargo firmasından kaynaklanan hatalar ve gecikmelerden ya da alıcıdan kaynaklanan (adreste bulunmama, teslim alacak yetkilinin olmaması, alıcının adresten taşınmış olması, vb.) durumlarda teslimat süresi ve koşulları değişkenlik gösterebilir. Bu tip durumlarda Bahyezen.com'un hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Gümrük prosedürleri, Yurt dışına gönderilen paketlerin gittiği ülkede gümrüğe tabi olma ihtimali vardır. Bu durumda gümrük memurları sizinle iletişime geçerek paketinizi almak için ne yapmanız gerektiği konusunda sizi bilgilendirecektir. Gümrük bedelleri siparişinize ve ülkeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Gönderilerin gümrüğe takılması durumunda sorumluluk müşteriye aittir.

 


 

İADE ŞARTLARI

 

► 3065 Sayılı KDV Kanunun 54 Seri No'lu genel tebliğine göre ürün iade ve değişimlerinde fatura ibraz edilmesi zorunludur. Faturasız gönderilen iade veya değişimler vergi kanunları gereği kesinlikle kabul edilmeyecektir.

 

► Tüm yurt içi sipariş değişim ve iadelerinde; Eğer var ise Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli 4.90TL  (Müşteri Tarafından Karşılanır) + Gidiş Kargo Bedeli 4.90TL (Müşteri Tarafından Karşılanır) + Geliş Kargo Bedeli 4.90TL (Müşteri Tarafından Karşılanır)

 

  • Örneğin 100TL Değerindeki bir ürün kapıda ödemeli olarak 104.90TL olarak size gönderilir. Müşteri ürünün iade veya değişimini istediği zaman 100TL ürün bedelinden 9.80TL Geliş ve Gidiş Kargo bedelleri düşer. Müşteriye 90.20TL para iadesi yapılır.  Kargo hizmet giderleri iade edilmez.  
  • Değişimlerde ise; değişim ürünü için müşteri 9.80TL (geliş ve gidiş) Kargo bedeli ve 4.90TL Kapıda ödeme hizmet bedeli ile birlikte toplam 14.70TL ödeme yapar. 

 

► Kapıda ödemeli siparişlerde  (385 Sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca) iade edilecek tutar, sadece faturada adı ve soyadı yazan kişinin banka hesabına yapılır. Farklı ad ve soyada ait hesaplara kesinlikle para iadesi yapılmaz.

 

► Yurt içi siparişlerinizde iade etmek istediğiniz ürünü (abiye ürünler hariç) kargo ile 7 gün içinde iade edebilirsiniz. Bu süre sadece abiye ve özel tasarım (dikim) ürünlerde kargoyu teslim aldığınız gündür

 

.► Abiye ve tasarım ürünlerde iade işlemi; sadece ürünün aynı gün içerisinde iade olarak tarafımıza gönderilmesi durumunda geçerlidir. İlgili sürelerin aşılması durumunda, iade işlemi gerçekleştirilememektedir. Herhangi bir sebebten dolayı aynı gün iade edilemeyecek durumlarda mutlaka telefon veya e- posta yoluyla tarafımıza haber verilmelidir. Aksi taktirde iadeler kesinlikle kabul edilmez.

 

► Stoklarımızdaki ürünler hızlı tükenmektedir. Değişim talep ettiğiniz ürün bize ulaşana kadar, stoklarımızda tükenebilir. Bu tip bir durumla karşılaşmamak için değişimi istenen ürün yerine tekrar sipariş verebilirsiniz.

 

Abiye ve tasarım ürünlerde iade işlemi; sadece ürünün aynı gün içerisinde iade olarak tarafımıza gönderilmesi durumunda geçerlidir. İlgili sürelerin aşılması durumunda, iade işlemi gerçekleştirilememektedir. Herhangi bir sebebten dolayı aynı gün iade edilemeyecek durumlarda mutlaka telefon veya e- posta yoluyla tarafımıza haber verilmelidir. Aksi taktirde iadeler kesinlikle kabul edilmez.

► İadeye konu olan ürünü; faturası, orijinal kutusu ve ambalajı, gönderilen tüm aksesuarları ile birlikte, ürünün kullanılmamış, paket ve etiklerinin zarar görmemiş olması durumunda faturanızın arka yüzünde bulunan iade formunu eksiksiz doldurarak ve imzalayarak (385 Sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca, iade işlemlerinizin gerçekleşmesi için iade formu doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır.) YURT İÇİ Kargo (444 99 99aracılığıyla; alıcı ödemeli olarak,” Bahyezen YURT İÇİ Kargo Kodu (347844003) ile  tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. 

 

► İade Adresi : Ismet Kaptan Mahallesi, No.27/2 Huzur ishani , Sair Esref Blv. Kat 5 , 35210 Konak / Izmir Tel : 0 (850) 304 38 64

     Bahyezen YURT İÇİ Kargo anlaşma Kodu   : 347844003

     

► İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ve tekrar satılabilirlik özelliği bozulmamış olmalıdır. Faturasız ürünlerin iade veya değişimi yapılmaz.

 

► Sipariş iadelerinde sadece ürün bedeli iadesi kargo bedelleri düştükten sonra yapılmaktadır. Kargo ücreti Gidiş (4.90TL), Kargo ücreti Geliş (4.90TL)ve kapıda ödeme hizmet ücreti (4.90TL) iade edilmez. (ücretsiz kargo kampanyalı ürünler dahil) İade ürün/ürünlerin bedeli, ürünler depomuza ulaştığı andan itibaren; ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek, kredi kartınıza iade edilir.

Ödemenizi havale veya kapıda ödeme yöntemi ile gerçekleştirdiyseniz, iade işlemlerinizin hızlı bir şekilde tamamlanması için lütfen; sadece faturada yazan isme ve soyisme ait , banka hesap numarası ile IBAN bilgilerini de tarafımıza iletmenizi rica ederiz. Kapıda ödeme seçeneği ile alınan ürünlerin teslim alındıktan ve bedeli ödendikten sonraki iade işlemleri için; yukarıda yazılı bulunan normal iade prosedürleri geçerli olup, ürünün herhangi bir kusuru olmadığı durumlarda, Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli, alışveriş toplam bedelinden düşürülerek tarafınıza iade edilir.

 

► Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ve ilgili mevzuat gereği Cayma bildirimini tarafımıza yönelttiğiniz tarihten itibaren 7 gün içerisinde ürünü tam ve eksiksiz tarafımıza ulaştırmalısınız. Ürünün tam ve eksiksiz tarafımıza ulaştırılmasından cayma hakkını kullanan gönderici kişi sorumludur. İade ürün/ürünlerin tam ve eksiksiz depomuza ulaşması ve iade şartlarına uygunluğunun kontrolünden sonra, ürün bedelinin geri iadesi yapılacaktır. Satın alma aşamasında ödenmiş olan kargo ücretinin geri ödemesi yapılmaz.

 

► Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir, ancak bankanız tarafından, iadenin geri ödemesi, yine taksitli şekilde kredi kartınıza yansıtılmaktadır.

 

Yurt dışı siparişlerde iade veya değişim yoktur. Türkiye'ye iade veya değişim için geri göndermek istediğiniz siparişleriniz, Türkiye gümrük düzenlemeleri nedeniyle gümrük vergisine tabi olmaktadır ve bu nedenle yüklü gümrük vergisi bedelleri firmamız tarafından karşılanmaktadır. (Bahyezen.com tarafından kaynaklanan; yanlış beden, yanlış ürün vb. gönderilmesi gibi durumlarda tüm kargo ve gümrük bedelleri tarafımızdan karşılanarak para iadeniz veya değişiminiz koşulsuz olarak yapılır.) 

 

 

BAHYEZEN Pamuk Ticaret © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır