Para Birimi : $ TL £
Türkçe İngilizce Arapça Fransızca
 

 


Kargo ve İade 

KARGO ve TESLİMAT

 

► Tüm yurt içi siparişlerde ; 100TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir. (kampanya kapsamında ki ürünlerde ücretsiz kargodan faydalanamaz)100TL altı siparişlerde kargo ücreti  4.95TL'dir. Kapıda ödeme ile verilen tüm siparişlerde kargo ücretine ek olarak 4.95TL kargo firması tarafından tahsil edilen kapıda ödeme servis ücreti toplam sipariş tutarına eklenir. Kapıda ödeme ücreti ödememek için kredi kartı, paypal veya havale ile sipariş verebilirsiniz.

 

► Tüm yurt dışı siparişlerde ;  Standart Kargo ücreti 13€ Euro, 100 Euro ve üzeri siparişlerde Avrupa'ya KARGO ÜCRETSİZDİR. (kampanya kapsamında ki ürünlerde ücretsiz kargodan faydalanılamaz(Toplam'da Tek Seferde 8 Adet Ürüne Kadar) Kargo ücretleri Ülkeye ve ürün adet veya ağırlığına göre farklılık göstermektedir. Yurt dışından siparişlerde kapıda ödeme hizmeti yoktur. Yurt dışı gönderilerinde ürün ile verilen bazı hediye ve promosyonlar ülkenizde gümrük vergisi ödememeniz için gönderilmemektedir. Bahyezen ücretsiz kargo kampanya süresini ve fiyatlarını dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar. 

 

► Yurt dışı siparişlerde iade veya değişim yoktur. Türkiye'ye iade veya değişim için geri göndermek istediğiniz siparişleriniz, Türkiye gümrük düzenlemeleri nedeniyle gümrük vergisine tabi olmaktadır ve bu nedenle yüklü gümrük vergisi bedelleri firmamız tarafından karşılanmaktadır. (Bahyezen.com tarafından kaynaklanan; yanlış beden, yanlış ürün vb. gönderilmesi gibi durumlarda tüm kargo ve gümrük bedelleri tarafımızdan karşılanarak para iadesi veya değişiminiz koşulsuz olarak yapılır. İade talebinin geçerli olabilmesi için kargoyu teslim aldığınız gün ile bir sonraki gün içinde tarafımıza bilgi vererek geri göndermeniz şarttır. Ürün tarafımıza geri ulaştıktan sonra ile ilgili kontrol işlemleri yetkili birim tarafından yapıldıktan sonra para iadesi veya ürün değişim talebiniz gerçekleştirilir.) 

Grev, lokavt, tabii afetler, ayaklanma, halk hareketleri, nükleer risk ve tehlike, savaş, istila, ihtilal, iç savaş, sabotaj ve yangın halleri gibi olağanüstü durumlarda, yetkili kargo firmasından kaynaklanan hatalar ve gecikmelerden ya da alıcıdan kaynaklanan (adreste bulunmama, teslim alacak yetkilinin olmaması, alıcının adresten taşınmış olması, vb.) durumlarda teslimat süresi ve koşulları değişkenlik gösterebilir. Bu tip durumlarda Bahyezen.com'un hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Gümrük prosedürleri, Yurt dışına gönderilen paketlerin gittiği ülkede gümrüğe tabi olma ihtimali vardır. Bu durumda gümrük memurları sizinle iletişime geçerek paketinizi almak için ne yapmanız gerektiği konusunda sizi bilgilendirecektir. Gümrük bedelleri siparişinize ve ülkeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Gönderilerin gümrüğe takılması durumunda sorumluluk müşteriye aittir.

 


 

İADE ŞARTLARI

 

►Değişim ve iadesi talep edilen ürünlerin ARAS KARGO ile gönderilmesi gerekir. Aras kargo dışında karşı ödemeli olarak gönderilen kargolar teslim alınmayacak ve kabul edilmeyecektir.

 

► Yurt içi siparişlerinizde iade etmek istediğiniz ürünü kargo ile 7 gün içinde iade edebilir ve bu esnada yeni bir sipariş oluşturarak dilediğiniz bedeni satın alabilirsiniz. Bu süre sadece abiye ve özel tasarım (dikim) ürünlerde kargoyu teslim aldığınız gündür.

 

► İndirim fiyatlı kampanya kapsamında sipariş verilen ürünlerin değişim talebi durumunda,  gidiş ve geliş kargo bedelleri müşteriden tahsil edilir. Kampanya indirimli ürünlerde sınırlı stok olması nedeniyle iade yapılamamaktadır.

 

► Stoklarımızdaki ürünler hızlı tükenmektedir. Değişim talep ettiğiniz ürün bize ulaşana kadar, stoklarımızda tükenebilir. Bu tip bir durumla karşılaşmamak için değişimi istenen ürün yerine tekrar sipariş verebilirsiniz.

 

Abiye ve tasarım ürünlerde iade işlemi; sadece ürünün aynı gün içerisinde iade olarak tarafımıza gönderilmesi durumunda geçerlidir. İlgili sürelerin aşılması durumunda, iade işlemi gerçekleştirilememektedir.

 

► İadeye konu olan ürünü; faturası, orijinal kutusu ve ambalajı, gönderilen tüm aksesuarları ile birlikte, ürünün kullanılmamış, paket ve etiklerinin zarar görmemiş olması durumunda faturanızın arka yüzünde bulunan iade formunu eksiksiz doldurarak ve imzalayarak (385 Sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca, iade işlemlerinizin gerçekleşmesi için iade formu doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır.) Aras Kargo (444 25 52aracılığıyla; alıcı ödemeli olarak,” Bahyezen Aras Kargo Kodu (1631944311551) ile  tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. 

 

► İade Adresi : Fevzipaşa Bulv. 1364 sok. No.2 D.707 Kutucular İş Merkezi 35240 ÇANKAYA / İZMİR Tel : + 90 (850) 304 38 64

     Bahyezen Aras Kargo anlaşma Kodu   : 1631944311551

     

► İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ve tekrar satılabilirlik özelliği bozulmamış olmalıdır. Faturasız ürünlerin iade veya değişimi yapılmaz.

 

► Sipariş iadelerinde sadece ürün bedeli iadesi kargo bedelleri düştükten sonra yapılmaktadır. Kargo ücreti (4.90TL) ve kapıda ödeme hizmet ücreti (4.90TL) iade edilmez. (ücretsiz kargo kampanyalı ürünler dahil) İade ürün/ürünlerin bedeli, ürünler depomuza ulaştığı andan itibaren; ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek, kredi kartınıza iade edilir. Ödemenizi havale veya kapıda ödeme yöntemi ile gerçekleştirdiyseniz, iade işlemlerinizin hızlı bir şekilde tamamlanması için lütfen; şahsınıza ait banka adı, banka hesap numarası ile IBAN bilgilerinizi de tarafımıza iletmenizi rica ederiz. Kapıda ödeme seçeneği ile alınan ürünlerin teslim alındıktan ve bedeli ödendikten sonraki iade işlemleri için; yukarıda yazılı bulunan normal iade prosedürleri geçerli olup, ürünün herhangi bir kusuru olmadığı durumlarda, Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli, alışveriş toplam bedelinden düşürülerek tarafınıza iade edilir.

 

► Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ve ilgili mevzuat gereği Cayma bildirimini tarafımıza yönelttiğiniz tarihten itibaren 7 gün içerisinde ürünü tam ve eksiksiz tarafımıza ulaştırmalısınız. Ürünün tam ve eksiksiz tarafımıza ulaştırılmasından cayma hakkını kullanan gönderici kişi sorumludur. İade ürün/ürünlerin tam ve eksiksiz depomuza ulaşması ve iade şartlarına uygunluğunun kontrolünden sonra, ürün bedelinin geri iadesi yapılacaktır. Satın alma aşamasında ödenmiş olan kargo ücretinin geri ödemesi yapılmaz.

 

► Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir, ancak bankanız tarafından, iadenin geri ödemesi, yine taksitli şekilde kredi kartınıza yansıtılmaktadır.

 

Yurt dışı siparişlerde iade veya değişim yoktur. Türkiye'ye iade veya değişim için geri göndermek istediğiniz siparişleriniz, Türkiye gümrük düzenlemeleri nedeniyle gümrük vergisine tabi olmaktadır ve bu nedenle yüklü gümrük vergisi bedelleri firmamız tarafından karşılanmaktadır. (Bahyezen.com tarafından kaynaklanan; yanlış beden, yanlış ürün vb. gönderilmesi gibi durumlarda tüm kargo ve gümrük bedelleri tarafımızdan karşılanarak para iadeniz veya değişiminiz koşulsuz olarak yapılır.) 

 

 

BAHYEZEN Pamuk Ticaret © 2018 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır